Thursday, 3 January 2013

Sallate gjermane


Perberesit:
2 patate
2 salcice Frankfurt
4 speca turshi te vegjel
2 domate
1 qepe e vogel
16 ullinj te zinj
majoneze
mustarde
kripe


Pergatitja:

Ne fillim vendosim patatet ne nje tenxhere me uje dhe kripe, qe te ziejne. Me pas i pjekim me gjithe lekure per 35 minuta. Pasi jane pjekur i nxjerrin dhe i heqim lekuren.
Salcicet i skuqim me pak vaj ne nje tigan dhe i presim. Gjithashtu presim dhe patatet e pjekura, domatet, specat dhe qepen holle.
Perziejme te gjithe perberesit dhe i vendosim ne nje pjate. Vec perzjejme mustarden me kater luge majoneze.
Ne fund hedhim salcen siper dhe e leme ne frigorifer 10 minuta perpara se ta sherbejme.

-Anne

Join us on facebook.

No comments:

Post a Comment