Thursday, 3 January 2013

Maske me aspirine

Ingredientet :

3 kokrra aspirine
1 luge kafeje mjalte
1luge uje

Pergatitja :

Marrim nje pjate te vogel dhe hedhim tre kokrrat e aspirines te ciles i shtojme edhe lugen e gjelles me uje. I tresim aspirinat dhe i shtojme lugen e mjaltit. Me pas perzijeni kete perberje dhe me dore vendoseni ne futyre duke e masazhuar lehte.
Lejeni te veproje per 15 min dhe me pas shpelajeni me uje duke e masazhuar. perdoret nje deri ne dy here ne jave.
Kjo sherben per te freskuar fytyren dhe sherben si eksfoljant .Aspirina ka aftesi anti inflamatore dhe heq qelizat e vdekura nga lekura.Ndihmon gjithashtu per ta mbrojtur lekuren nga rrezet UV dhe UVB dhe shfaqja e rrudhave. Hope you enjoyed it

-Mary

Join us on facebook.

No comments:

Post a Comment